PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=291383}

Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
6,6 192 871
ocen
6,6 10 1 192871
6,0 28
ocen krytyków
Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
powrót do forum filmu Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Gniot nie satyra. Prostacki film dla chamów. Jakim prawem można w taki sposób potraktować Kazachstan. Komedia komedią ale są pewne granice które w tym filmie zostały przekroczone. Wiem pewnie nie dostrzegam tych nadinteligentnych aluzji, nie dla mnie taki wysublimowany humor.

użytkownik usunięty
seroentntyna

Film pokazuję Kazachstan oczami Amerykanów, a nie taki jaki jest naprawdę. Pokazuje ignorancję amerykanów, którzy nie odróżniają tego kraju od Rosji. Polskę pewnie widzą podobnie.

hmmm napisałeś że nie odróżniasz Kazachstanu od Rosji ty wieśniaku ignorancie z kraju 3 kategorii pOLSKI. I nie możesz się obrazić bo to będzie przejaw Twojego braku dystansu.

użytkownik usunięty
seroentntyna

I się nie obrażam : )

Brawo, doskonała puenta :D Na tym powinna się zakończyć dyskusja z panem/panią seroentntyną.

Brawo, doskonała puenta :D Na tym powinna się zakończyć dyskusja z panem/panią seroentntyną.

ocenił(a) film na 5
seroentntyna

Napisał że to Amerykanie nie odróżniają Kazachstanu od Rosji ,a nie On sam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Xerxo

Jak takiego podłego i mściwego człowieka jakim jesteś Ty Świat zaakceptował, to ja nie ma się czego wstydzić.

djrav77

hahahahahahahaha

seroentntyna

Zgadzam się, są pewne granice dobrego smaku i dowcipu.

ocenił(a) film na 10
seroentntyna

O, jestem chamem i prostakiem! High five! :D

ocenił(a) film na 3
seroentntyna

Zgadzam się, po połowie filmu wyłączyłem bo wkurzało mnie że ciągle żydzi i żydzi, "chcę kupić pistolet na żyda". "pozabijać tych żydów". Nie mogłem tego słuchać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Krzyhu27

tak no wiadomo muzułmanie przecież kochają Żydów.
Hitler był 65 lat temu, dzisiaj już nikt Żydom nic złego nie robi

A komedia jest doskonała. "Wysublinowany humor", "granice dobrego smaku" - jak sie wam coś oryginalnego w miarę pokaże to zawsze zgrywacie takich inteligentów, że to nie dla was bo wy to już dawno wyrośliście, wy macie granice dobrego smaku, a wasze intelekty przywyższają film 52 razy generalnie. Ja wiem, że na Polsacie to lecą Kiepscy, a nie Borat i ogólnie to najśmieszniejszy jest Wladuś cyc.

artur2

Jacy Wy? Co mają do tego muzułmanie? Gdzie widzisz "granice dobrego smaku"? Obstawałbym przy specyficznym humorze.

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

No Borat to chyba muzułmanin, nie Żyd :) chociaż mieszkają tam też chyba prawosławni. w tym Kazachstanie :)
tak poza tym to nie zrozumialeś. Chodzi mi o to, że jak już powstanie jakaś niezła komedia (nie taka na zasadzie hahaha ale łysol hahaha) to zawsze nie smakuje większości i jakoś tak mnóstwo ludzi nic nie może zrozumieć i w końcu im wychodzi, że to w gruncie rzeczy niesmaczny atak na Żydów.

ocenił(a) film na 3
artur2

Komedia moim zdaniem zawsze miała za zadanie bawić. A jak ludzie jej nie rozumieją i ich nie bawi, to jak można ten syf nazwać "niezłą komedią"?

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

to jest komedia, komedie mają za zadanie nabijać się z różnych rzeczy. Z Żydów też można

ocenił(a) film na 3
artur2

uważasz, że ta scena z nagimi facetami w hotelu nie przekroczyła dobrego smaku?

ocenił(a) film na 9
doliwaq

ale jakiego znowu dobrego smaku?? o co wam chodzi?

ocenił(a) film na 3
artur2

no, chodzi o to czy to nie było przegięcie?

ocenił(a) film na 9
doliwaq

dla mnie przegięcie to jest jak po raz 1000 widzę jakiegoś suparbohatera, który właśnie spełnia na Ziemii misję stulecia albo cos w tym stylu. Jakaś tam scena z gołymi facetami wogóle mnie nie rusza

ocenił(a) film na 3
artur2

Tu chodzi o to, że ludzie idąc na film o Spider-manie czy innym Supermenie od początku znają zakończenie. Bohater ratuje ukochaną, zabija złoczyńcę i mamy happy-end. Idąc na takiego "Borata" spodziewają się "głupiej" i zabawnej komedii na której można się odprężyć. Jednak to co widzą niekoniecznie ich śmieszy, a nawet brzydzi. Ja sam oglądając "Borata" spodziewałem się komedii w stylu "Ali G", ale to co widziałem było zupełnie inną komedią. Gdyby taka scena pojawiła się w "Jackass" to nie miałbym nic przeciwko(no, może trochę), po nich wiadomo czego można się spodziewać. Tu nastawiłem się na co innego.

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Wystarczy, że sobie poczyta na forum fimwebu wypowiedź kogoś z licznego grona specjalistów i już wie na co się nastawiać. zresztą już nie mów, że ci cały film psuje jakaś tam scena z gołymi facetami. Komedia nie musi prezentować jakiegoś wielkiego intelektualnego poziomu, wystarczy właśnie dobrze trafiona satyra. Ja ją widze w Boracie ewidentnie.

ocenił(a) film na 3
artur2

Nie mówią że tylko ta scena popsuła mi cały film. Było ich więcej, ale ta była najgorsza.

ocenił(a) film na 1
artur2

Kiepscy sa , kurde , super! Hej!

ocenił(a) film na 8
Krzyhu27

Nie wypowiadaj się na temat żydów, jak nic o nich nie wiesz...

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

Moge byc prostakiem. ubawialam sie bardzo. troche dystansu.

tyni

Jest coś na czym Ci zależy?

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

nie wiem w jakim celu to pytanie. ale oczywiscie ze jest wiele rzeczy na ktorych mi zalezy.

tyni

Nie odpowiedziałaś.

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

odpowiedzialam. 'jest coś na czym Ci zależy?' 'jest wiele rzeczy na których mi zalezy'

seroentntyna

Prostak.

seroentntyna

nie wiem po co ludzie doszukują się w komediach jakiegoś ukrytego drugiego dna i przesłania dla ludzkości. Komedie sa po to żeby rozśmieszać i tyle, czy aż tak trudno to pojąć?

Mothyff

przecież to nie komedia a wybitna satyra.

ocenił(a) film na 2
Mothyff

nie doszukiwałem się drugiego dna i jakiegoś przesłania bo liczyłem na komedię ale ten twór trudno nazwać nawet komedią, może i momentami śmieszyły niektóre sytuacje, ale poza tym to po takim seansie pozostaje niesmak i irytacja z takiego dzieła, a to ciągłe biadolenie o cipkach i vaginkach było naprawdę mega żenujące i męczące :]

patryk_aka_sunriser

ale smieszne sceny przeslanialy w dużej mierze te mało śmieszne!

patryk_aka_sunriser

Żadna satyra nie ma przesłania!

dawo160496

czyli każda ma? logika się kłania kolego:)

Mothyff

Satyra to wyśmiewanie ludzkich przywar,a kolega w pośćie wyżej pisze, że szukał jakiegoś przesłania. Czytanie ze zrozumieniem się kłania kolego.

dawo160496

mi chodzi o logiczną konstrukcję zdania. Jeżeli napisałeś że żadna satyra nie ma przesłania = że KAŻDA SATYRA MA PRZEsłanie bo sa 2 zaprzeczenia. Kumasz? żadna nie ma = każa ma. łapiesz?

Mothyff

"Żadna nie ma" dzięki. Jutro piszę egzamin i gdybym zrobił taki błąd straciłbym punkt.

ocenił(a) film na 9
dawo160496

W języku polskim nie działa zasada z matematyki. Sorki, ale "podwójne zaprzeczenie" jest w polskiej mowie powszechne i prawidłowe (nad czym ubolewam) i teoretyczna negacja negacji nadal pozostaje negacją. Obcokrajowcom chcącym uczyć się naszej mowy sprawia to niemały kłopot. ;)

ramzel

Nie ubolewajmy nad podwójnym zaprzeczeniem w naszym języku, chociażby w pięknym francuskim jest jeszcze bardziej powszechne. :) A dla obcokrajowców to i tak małe piwo w porównaniu z naszą deklinacją.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Mothyff: Popieram w 100%, wyluzujcie trochę, jak jesteście zbyt inteligentni na tego typu film albo nie potraficie odnaleźć w nim przesłania które będzie was prowadziło przez całe życie to przerwijcie oglądanie w momencie w którym do was to dotrze;p
Dla mnie dobra komedia z przymrużeniem oka 8/10 w swoim gatunku ;D

ocenił(a) film na 1
seroentntyna

Podpisuje się! Hej!

ocenił(a) film na 9
seroentntyna

Podczas oglądania uśmiałem się przeogromnie. Jeśli to ma znaczyć, że wg kogoś jestem prostakiem - trudno, przeżyję. Ważne, że film dostarczył mi ogromną dawkę rozrywki.

ocenił(a) film na 8
ramzel

Ja też jestem chamem, ćwokiem, burakiem i prostakiem, bo rozbawił mnie ten film.

ramzel

Zgadzam się w 100%. Film bardzo zabawny (i przypuszczam, że taki był cel twórców) a poza tym nareszcie ktoś udowadnia, że z żydów również można się pośmiać. Jak na swój gatunek spokojnie mogę dać 8/10.

ocenił(a) film na 1
seroentntyna

Zgadzam się i nie obchodzi mnie że film wyśmiewa punkt widzenia amerykanów. Pewne granice zostały przekroczone. Trzeba było im pokazać Astanę albo Jezioro Kaindy , szczeny by opadły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones